Wydawnictwa

Gramatyka języka włoskiego

Z praktycznymi przykładami
ISBN: 9788362169740
Wydawnictwo: Lingea
19,90 zł
17,51

Gramatyka języka włoskiego prezentuje większość istotnych zagadnień gramatycznych. Zostały one zebrane i opracowane w przejrzysty sposób ułatwiający znalezienie odpowiedzi na pytania, które mogą nurtować osoby zaczynające naukę języka włoskiego, ale również jego bardziej zaawansowanych użytkowników.

Zawarte w książce objaśnienia zagadnień uzupełniliśmy przejrzystymi tabelkami oraz dużą ilością starannie wybranych przykładów z prasy oraz wiarygodnych źródeł internetowych , dzięki czemu odzwierciedlają rzeczywisty stan współczesnego języka włoskiego. Podczas prac nad książką położyliśmy nacisk na te zjawiska, które są ważne ze względu na wysoką częstotliwość użycia oraz te, które w zasadniczy sposób różnią się od gramatyki języka polskiego. Publikacja ta ma służyć przede wszystkim jako praktyczna i efektywna pomoc w trakcie nauki języka.

Do publikacji dołączony jest również wykaz czasowników nieregularnych, w którym w jednym miejscu zostały zawarte wszystkie najważniejsze formy włoskich czasowników.

Gramatyka zawiera
opis najważniejszych zagadnień gramatycznych
jasne i zwięzłe objaśnienia
praktyczne przykłady
uwagi, wyjątki, ciekawostki
odsyłacze
szczegółowy indeks

Klienci, którzy kupili ten przedmiot nabyli również: